اجاره ملک در ترکیه

هزینه ها و نکات بسیار مهم در خرید ملک ترکیه

در ابتدای امر باید گفت گروه Turkey Traveling با همکاری جمعی از شرکت های ساختمانی و املاک های بزرگ شهـرهای مختلف ترکیـه نخستیـن مرجع املاک فارسـی زبـان ترکیـه را تحـت نـامگروه املاک ترکیه ایجاد نموده است و شما عزیزان از هر مکان از دنیا می توانید از طریق این پایگاه اقدام به اجاره ، خرید و فروش ملک در ترکیه و حتی رنت خودرو نمایید .

جهت مشاهده این پایگاه به آدرس اینترنتی زیر مراجعه نمایید .

با چشم باز انتخاب نمایید.

ترکیه کشوری که این روزها متقاضیان زیادی برای مهاجرت و کار و تحصیل آن را نشانه گرفته اند، همانند هر کشور دیگری شرایط و قوانین خاص خود را داراست. بنابراین اگر شما هم یکی از متقاضیان زندگی در این کشور هستید قبل از اقدام باید با این شرایط و ضوابط به خوبی آشنا شده و بدون آگاهی کامل کاری انجام ندهید. مسلما مانند هر جابه جایی و مهاجرتی اولین اقدام شما یافتن و اختیار کردن خانه می باشد. به طور حتم اولین سوالی که ذهن شما را به خود مشغول خواهد کرد این است که مراحل اجاره خانه در ترکیه چیست؟ از این رو ما نیز در این مطلب به سراغ یافتن این پرسش رفته ایم. بنابراین برای دانستن مراحل و ضوابط اجاره خانه در ترکیه مطلب زیر را دنبال نماید.

نکاتی که لازم است قبل از اجاره کردن به آن توجه کنید.

با توجه به هدف اقامت خود در این کشور به یافتن منزل بپردازید. برای روشن تر شدن این ماجرا لازم است از خود سوال کنید که به چه دلیل به این کشور مهاجرت نموده اید؟ پاسخ این پرسش در چند کلمه خلاصه خواهد شد : برای کار، زندگی ، تحصیل، ساخت فیلم و کارهای هنری و … . بنابراین خانه ی انتخابی شما اول از هر چیز باید در نزدیکی این محل ها باشد. مخصوصا اگر شهر استانبول را برای زندگی انتخاب کرده اید باید از ترافیک بیش از حد آن آگاهی داشته باشید. خوشبختانه سیستم حمل و نقل موجود در این شهر بسیار پیشرفته است اما هزینه ی بالاتری نسبت به ایران دارد.

نکته ی مهم دیگر توجه به شارژ در نظر گرفته برای ساختمان است. در بعضی از ساختمان ها شارژ دریافتی آنقدر زیاد است که می تواند به بودجه ی شما لطمه زده و شما را دچار مشکل کند. نکته ی مهم دیگر یافتن خانه از منابع معتبر است. اگر به صورت آنلاین و اینترنتی برای این امر اقدام می کنید، باید حواستان را جمع کنید که سایت مورد نظر از هر حیث معتبر بوده و همین که خانه انتخابی تان همان باشد که مد نطرتان است. این جمله به آن خاطر است که در ترکیه بسیار از افراد به دنبال هم خانه هستند نه اجاره ی یک خانه به طور کامل! بنابراین گاهی اوقات شما با خانه های بسیار خوب با اجاره ی بسیار کم مواجه می شوید که این امر نشان دهنده اجاره ی یک اتاق توسط آن ها است نه یک خانه!

حالت های مختلف اجاره خانه در ترکیه

مراحل اجاره خانه در ترکیه حالت های مختلفی دارد. برای مثال شما می توانید در این کشور به مدت چندروزه، یک ماهه، سه ماهه و یک ساله خانه اجاره کنید. مسلما اجاره های زیر یک سال برای افرادی است که به قصد گردش و تفریح به این کشور سفر کرده اند. همان طور که می دانید ایرانیان می توانند بدون گرفتن ویزا به مدت سه ماه در این کشور مستقر شوند. نکته ای که لازم است در مورد آن بدانید این است که اجاره ی منزل به مدت کوتاه به دلیل دردسرهای ایجاد شده برای صاحبانش، هزینه ی بالاتری از اجاره های بلند مدت دارد. اما باز هم اجاره ی منزل در همین مدت کوتاه نیز برایتان به صرفه تر از ماندن در هتل خواهد بود. این امر به این دلیل است که اجاره ی کوتاه مدت منزل حتی در محله ی بالاشهر هزینه ی کم تری نسبت به اقامت در هتل های پایین شهر در بر خواهد داشت.

مراحل اجاره ی خانه در کشور ترکیه

اولین مرحله ارزیابی منزل توسط شما است. دقت داشته باشید که منزل انتخابی با خواسته ها و شرایط شما کاملا هماهنگ بوده و هیچ گاه با بی دقتی و عجله دست به انتخاب نزنید. بعد از تایید خانه اولین اقدامی که باید با آن رو به رو شوید تنظیم قرارداد است. این مرحله بسیار حائز اهمیت است بدین صورت اگر به زبان ترکی تسلط کافی ندارید از فردی که می تواند شما را در این امر یاری دهد کمک بگیرید.

مرحله ی بعدی همانند کشور خودمان، پرداخت کمیسیون بنگاه می باشد. کمیسیون تعیین شده برای بنگاه مسکن در استانبول معادل 12 درصد قرارداد سالیانه خانه است. بنابراین بسته به اجاره ی ماهیانه منزل مورد نظرتان باید به بنگاه حق کمیسیون اختصاص دهید. برای مثال اگر اجاره خانه شما ماهی ۱۰۰۰ لیر است، برای بستن قرارداد 1440 لیر باید به بنگاه اختصاص دهید. مرحله ی نهایی انجام کارهایی مربوط به حق انشعاب گاز، برق، تلفن و … است که برای این کار باید به اداره مربوطه رفته و حق انشعاب خریداری کنید. مبلغ این حق انشعاب ها برای هر یک چیزی حدود ۴۰۰-۵۰۰ لیر است که هنگام تخلیه به شما بازگردانده خواهد شد. ادارات مربوطه در این خصوص در شهرهای مختلف در مکان های متفاوتی قرار گرفته اند که شما می توانید با جستجو در اینترنت اداره مربوطه در شهر خود را بیابید.

هزینه ی اجاره ی خانه در ترکیه

کشور ترکیه به دلیل نداشتن مفهوم رهن، اجاره ی خانه را برای افراد راحت تر کرده است. این بدان منظور است که تنها با پرداخت دو برابر اجاره ماهیانه به عنوان امنیت نزد صاحب، می توانید خانه دار شوید. هزینه ی اجاره خانه در ترکیه نیز به محله، متراژ، امکانات ساختمان و … بستگی خواهد داشت. اما به طور کلی اگر محله های خوب و مناسب را در نظر بگیریم، می توانید هزینه ی بین ۶۰۰ تا ۵۰۰۰ لیر را برای این امر تخمین بزنیم. با این وجود اگر به دنبال هزینه ی کم تر برای اجاره خانه هستید، در محله های پایین شهر می توانید به مقصود خود برسید.

6+

Tags :

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...
نظرات No Comments

مطالب مرتبط