اقامت دائم ترکیه

  • admin
  • پنج‌شنبه - 2019 18 جولای
  • بدون دیدگاه
  • 0 دقیقه زمان مطالعه
  • 3+

اقامت دائم ترکیه طبق قوانین جدید به دو طریق امکان پذیر خواهد بود.

افرادی که برای اقامت دائم ترکیه اقدام می نمایند باید سلامت روحی و جسمانی کامل داشته باشند و هیچ نوع سابقه  بیماری نداشته  و توانایی مالی خوبی برای ساپورت کردن خود و خانواده شان داشته باشند ; در ادامه  راه های اخذ اقامت دائم را به شما توضیح خواهیم داد .

اقامت دائم ترکیه با اقامت توریستی :

یکی از راه های دریافت اقامت دائم زندگی در ترکیه دریافت اقامت توریستی ترکیه و تمدید بدون وقفه آن طی ۸ سال متوالی می باشد.

اگر قصد مهاجرت به ترکیه را دارید می توانید ; با اجاره ملک در ترکیه و دریافت اقامت توریستی ترکیه و تمدید بی وفقه به مدت هشت سال ، اقامت دائم زندگی را دریافت کنید. فقط به این نکته توجه داشته باشید ; که باید بدون هیچ وقفه ای ، اقامت هشت سال متوالی تمدید شود ; که در این صورت می توانید درخواست اقامت دائم ترکیه را داده و دیگر نیازی به تمدید سالیانه نخواهید داشت .

توجه داشته باشید که مدت اقامت تحصیلی نصف اقامت دائم محاسبه می شود ; بعنوان مثال اگر شخصی ۴ سال اقامت تحصیلی در ترکیه داشته باشد در محاسبه برای اقامت دائم ۲ سال تائید می شود .

تفاوت اقامت دائم و شهروندی

تفاوت اقامت دائم و شهروندی در این است ; که شما در صورت داشتن اقامت دائم تنها اقامت همیشگی زندگی در ترکیه را خواهید داشت و ملیت شما تغییری نخواهد کرد و تمام محدودیت های یک فرد خارجی را خواهید داشت ; با این تفاوت که دیگر نیازی به تمدید سالیانه اقامت خود ندارید ; توجه داشته باشید در اقامت دائم پاسپورت ترکیه به شما داده نخواهد شد و شما کماکان یک خارجی محسوب می شوید.

در شهروندی ترکیه شرایط متفاوت خواهد بود ; شما علاوه بر اقامت دائم زندگی ، یک شهروند ترک محسوب می شوید و از تمام امکاناتی که یک شهروند ترک می تواند استفاده کند بهره مند می شوید ; شما پاسپورت ترکیه را دارید و میتوانید مانند یک شهروند ترک زندگی کنید ; تجارت کنید و از زندگی لذت ببرید .

اگر تمایل دارید که از شرایط اعطای شهروندی ترکیه اطلاع پیدا کنید به بخش شهروندی ترکیه مراجعه نمایید .

اقامت دائم ترکیه از طریق خرید ملک

شما می توانید با خرید ملک در ترکیه ( اگر ملک بالای ۲۵۰٫۰۰۰ دلار باشد برای شهروندی اقدام خواهید کرد ) ، پس از ۸ سال تمدید تحت هر شرایطی اقامت دائم بگیرید.

در این نوع اقامت دائم تمدید متوالی اهمیت دارد و شما می توانید بعد از گذشت هشت سال از خرید ملک در ترکیه، درخواست اقامت دائم بدهید و دیگر نیاز به تمدید سالیانه نخواهد بود و می توانید به راحتی در ترکیه زندگی کنید.

این شرایط در ظاهر با اقامت دائم از طریق توریستی فرقی نخواهد داشت با این تفاوت که در اقامت دائم از طریق خرید ملک امتیاز خرید ملک بیشتر خواهد بود و در اقامت توریستی امکان رد و ابطال وجود خواهد داشت ولی در خرید ملک این مسئله وجود نخواهد داشت .

3+

Tags :

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...
نظرات No Comments

مطالب مرتبط