اقامت ترکیه با اجاره خانه (اقامت توریستی ترکیه)

  • admin
  • چهارشنبه - 2019 17 جولای
  • 2 نظر
  • 1 دقیقه زمان مطالعه
  • 2+

اقامت توریستی ۹۰ روزه ( بدون داشتن ویزا )

این نوع اقامت ۹۰ روزه یعنی ۳ ماه می باشد ; برای گرفتن این نوع اقامت نیازی به اخذ ویزا نمی باشد ( البته برای ایرانیان عزیز ) و افراد متقاضی اقامت در ترکیه می توانند ، هر ۱۸۰ روز ۹۰ روز بدون نیاز به داشتن ویزا یا اجازه اقامت و بدون مواجهه با هیچ مشکلی ساکن شوند. البته باید توجه داشت با این نوع ویزا اجازه هیچ نوع کاری مانند دادوستد و کار یا تحصیل در ترکیه وجود نخواهد داشت.

اقامت از طریق اجاره ملک ( اقامت توریستی )

این نوع از اقامت در عین کم هزینه و رایج بودن ،کم ثبات ترین و پر ریسک ترین اقامت ترکیه قلمداد میشود.

علت اینکه پرریسک ترین اقامت ترکیه ، اقامت توریستی است این است که حتی با ارائه کلیه مدارک خواسته شده ، ممکن است اداره مهاجرت درخواست شما را قبول نکند و شما را به اصطلاح ریجکت نماید ، در اینصورت شما باید ظرف مدت ۱۰ روز خاک ترکیه را ترک و تا ۶ ماه بعد از آن هم نمی توانید درخواست مجدد برای اقامت توریستی بدهید .

اضافه مینماییم که قانون پشتوانه محکمی برای این اقامت ندارد و حتی در صورت صدور این اقامت برای شما، هیچ سابقه ای برای دریافت شهروندی ترکیه به شمار نمی رود  .

در خصوص چگونگی دریافت این اقامت ، گروه Turkey Traveling با سوابق متخصصین ، وکلا و همکاران خود در این زمینه اطلاعاتی جامع را در اختیار شما عزیزان قرارداده و در این راه کنار شما عزیزان خواهد بود.

مدارک لازم جهت اقامت توریستی در قانون جدید :

1. قرارداد اجاره خانه به مدت حداقل یکسال به نام شخصی که قصد اخذ اقامت دارد یا دریافت برگه از هتل که به همین مدت زمانی اشاره کند (این آدرس توسط اداره امنیت چک می شود)

2. بیمه سلامتی یکساله

3. درخواست راندوو ( وقت مراجعه جهت تحویل مدارک به اداره کوچ )

4. تایید اجاره نامه توسط دفترخانه ( نوتر )

5. پاسپورت و کپی پاسپورت

6. عکس 4 قطعه مخصوص کارت اقامت

7. دریافت شماره مالیاتی از ورگی دایرسی (vargı numurası)

8. فیش واریز اداره مهاجرت

در ادامه مامور اداره مهاجرت ” بنا به تشخیص خود ” می تواند مدارک دیگری را از شما درخواست کند مانند عدم سوء پیشینه از ایران و ترکیه ، حساب بانکی و … .

بهتر است بدانید که این مدارک به نسبت تعداد درخواست اقامت توریستی ، کم و زیاد میشوند و حتی گاهی تهیه آنها سخت و پرهزینه است .

چگونه این اقامت را دریافت کنیم ؟

در اجرای این مراحل حتما باید دقت های لازم را انجام دهید ; شاید یک اشتباه کوچک باعث عدم پذیرش اقامت شما شده و هزینه های سنگینی برای شما در پی خواهد داشت ;  گروه Turkey Traveling همراه با شما در تمامی مراحل اقامت و مشاوره پیش از اقامت خواهد بود .

مدت زمان اقامت

هنگام پر کردن فرم راندوو در سایت اداره مهاجرت ، می توانید مدت زمان اجازه اقامت را بین ۶ ماه تا ۲ سال بزنید . ولی این لزوما” به معنای تایید زمان درخواستی شما نیست و بنا بر صلاحدید اداره مهاجرت برای شما اجازه اقامت صادر می شود . ممکن است درخواست شما ۲ ساله بوده باشد اما اجازه اقامت شما برای مدت ۶ ماه صادر شود .

2+

Tags :

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...
نظرات 2 Comments

مهرداد پنج‌شنبه - 2019 18 جولای

در چه زمانی باید برای درخواست اقامت اقدام کرد آیا از ایران هم میشه ؟؟؟

2+
admin پنج‌شنبه - 2019 18 جولای

در اقامت توریستی حتما باید وارد خاک ترکیه شده باشید و سپس درخواست خود را در بازه 90 روزه اعلام نمایید

2+
مطالب مرتبط